شروع یک کسب و کار ماجراجویی بسیار دشواری می‌باشد. طبق آمار بدست آمده در سال ۲۰۱۶، بیش از نیمی از تمام کسب و کارها پنج سال پس از شروع با شکست مواجه می‌شوند. هرچند این آمار بسیار بهتر از باور سنتی است که می‌گوید نیمی از کسب و کارها در اولین سال شروعشان شکست می‌خورند، شروع و اداره یک کسب و کار کوچکهمچنان یک چالش محسوب می‌شود.

اشاره به دلایل شکست کسب و کارهای کوچک می‌تواند دشوار باشد، مخصوصاً بدین خاطر که فاکتورهای متفاوت بسیاری وجود دارند که می‌توانند بر آن تأثیر بگذارند. با این حال، یک دلیل قطعی برای این شکست کمبود سرمایه و به دنبال آن کمبود سرمایه‌گذاری است. اگر پول کافی برای خرج کردن ندارید، پس احتمال این وجود دارد که کسب و کارتان در آینده نزدیک با شکست روبرو شود.

اگر خواهان موفقیت کسب و کار کوچک خود هستید باید پول بیشتری را خرج ۶ چیزی کنید که در ادامه اشاره خواهیم کرد.

طراحی
اگر می‌خواهید موفق شوید سرمایه‌گذاری بر روی طراحی در سرتاسر کسب و کارتان بسیار ضروریست. بیشتر کسب و کارهای کوچک در طراحی، بخصوص طراحی گرافیکی، سرمایه‌گذاری نمی‌کنند، زیرا فکر می کنند که مسأله زیاد مهمی نیست. این مسأله حقیقت ندارد. در واقع، طبق بررسی انجام شده توسط دانشگاه علم و فناوری میزوری، مشتری بیشترین توجه را به لوگوی شما نشان می‌دهد.

برای اینکار از خدمات یک شرکت معتبر و شناخته شده طراحی استفاده نمایید، نه اینکه از عموی خود بخواهید تا چیزی در مایکروسافت پینت برایتان سرهم کند.

این مسأله شامل لوگوی شما، کارت بیزینس، برنامه گوشی همراه و نام تجاری کلی شرکت شما می‌شود. اگر می‌خواهید کسب و کار کوچکتان موفق شود و شهرت خوبی میان مشتریان و سایر شرکت‌های تجاری به عنوان یک سازمان حرفه‌ای بی نظیر داشته باشید، تمامی این چیزها نیاز به سرمایه‌گذاری قطعی دارند.

بازاریابی
پس از طراحی، بازاریابی کسب و کارتان جنبه دیگریست که باید به درستی در آن سرمایه‌گذاری کنید. اگر در آن مهارت و تخصصی ندارید، سعی نکنید خودتان آن را با سعی و خطا انجام دهید. بازاریابی برای کسب و کار کوچک شما بسیار حیاتیست، بخصوص اگر در زمینه‌ای فعالیت دارید که بازار از کسب و کارهای دیگر با خدماتی مشابه به خدمات شما اشباع شده باشد.

بازاریابی شامل شناخت مخاطبین هدف محصول، اطمینان خاطر از اینکه تبلیغات برای آن مخاطبین مرتبط و قابل دسترس است، و همچنین اطمینان خاطر از این می باشد که محصولتان منسجم و سازگار با لحن و تبلیغات شماست. این اقدامات میزان فروش شما را بالا می‌برد، و به تیم طراحی تمرکزی بر آنچه که در حال دستیابی است می‌دهد.

تکنولوژی
تکنولوژی سرمایه‌گذاری ارزشمند دیگریست که باید در کسب و کار کوچک خود داشته باشید. همه می‌دانند که تکنولوژی چه نقش مهمی در زندگی مدرن دارد. با این حال، بسیاری نمی دانند که تکنولوژی چقدر در کسب و کار مهم است. باید در تکنولوژی پول خرج کنید، در غیر اینصورت شهرت و درآمدتان تا زمان مرگ کسب و کارتان ناچیز خواهد بود.

این مسأله شامل چیزهای متفاوتی در کسب و کار شما می‌شود. برنامه‌هایی مثل سیستم‌های پیام‌رسانی فوری، سیستم‌های سازماندهی اسناد و سیستم مدیریت محتوا، به احتمال زیاد تاثیر فوری بر بازدهی نیروی کار شما خواهند داشت. با این حال، دو جنبه دیگر تکنولوژی به شدت برای مشتریانتان مهم است:

سرویس پوشش تلفن:شما به یک سرویس پوشش تلفن نیاز دارید که تمام اداره را تحت پوشش قرار دهد، با این کار مطمئن می شوید که شخصی با ایستادن در محلی غیر از میز خود، تماس تلفنی مهمی را از دست نمی‌دهد.
وبسایتتان نه تنها باید طراحی چشمگیری داشته باشد، بلکه باید اطلاعات مهم راجع به شرکت را نیز در بر داشته باشد.اگر وبسایتتان این موارد را نداشته باشد، شهرت و مشتریان خود را از دست خواهید داد.
به گفتار ساده، وقتی نوبت به تکنولوژی می‌رسد خساست به خرج ندهید. در غیر اینصورت هم خودتان و هم کسب و کارتان از این تصمیم پشیمان خواهید شد.

مشاور حقوقی
بسیاری از کسب و کارهای کوچک مشاور حقوقی برای خود در نظر نمی‌گیرند زیرا آن را هزینه‌ اضافی می‌دانند. در واقع داشتن مشاور حقوقی برای موفقیت کسب و کار شما بسیار ضروریست. با کمک مؤسسه حقوقی معتبر، می توانید خودتان را از مشکلات قانونی حفظ کنید. این مسأله شامل نوشتن و بازبینی قراردادهای قانونی است، که این اطمینان خاطر را به شما می‌دهد که در صورت بروز هر بحث و جدلی هیچ قانونی را در کسب و کار خود زیر پا نگذاشته‌اید.

بطور خلاصه اینکه، اگر می‌خواهید که کسب و کار موفقی داشته باشید، باید مشاور حقوقی، یا حتی اگر از پس آن برمی آیید وکیلی داشته باشید. در غیر اینصورت، خودتان را گرفتار اقدامات قانونی علیه خودتان می‌کنید، و حتی احتمال دارد که قبل از اینکه کسب و کارتان به موفقیت برسد تعطیل شود.

خدمات حسابداری
حسابداری چیز دیگریست که باید پول صرف آن کنید، بخصوص اگر در حال حاضر کسری سرمایه‌ دارید. با بکارگیری یک مؤسسه حسابرسی، می‌توانید شرکت خود را بهینه سازی کرده و از اسراف و ناکارآمدی‌هایی که رشد کسب و کار شما را محدود می‌کنند بکاهید.

این مسأله شامل تهیه صورت حساب برای کارمندان، کاهش اتلاف وقت در وظایفی که حسابرس به جای شما انجام می‌دهد و کنترل هزینه‌های پراکنده‌ای که اغلب کسب و کارهای کوچک را فلج می‌کند، می‌باشد. اگر قادر به چنین سرمایه‌گذاری نباشید، احتمال این وجود دارد که کسب و کار ناکارآمد و بی‌ثمری داشته باشید که پولی را هدر می‌دهد که می‌توانستید در دیگر جنبه‌هایی که اینجا لیست شده سرمایه گذاری کنید.

بیمه
در عین حال که این مورد بدیهی به نظر می‌رسد، باید کسب و کار کوچک خود را تحت پوشش بیمه خوبی درآورید. بسیاری از افراد پیشنهاد بیمه کردن را به تمسخر می‌گیرند، و اظهار می دارند که نیازی به آن نیست مگر اینکه با کسب و کار خود پول بسیار خوبی درآورید. صادقانه بگوییم که این مسأله ممکن است در مورد بعضی کسب و کارها صدق کند. اگر یک فروشنده خرد هستید یا طراح محصول فریلنسر، شاید بیمه به کارتان نیاید.

با این حال، اگر می‌خواهید که کسب و کارتان رشد کند، باید پولی را صرف بیمه کنید. حادثه یک بار رخ می‌دهد، و اگر بیمه نداشته باشید، آماده آن نیستید. چه بلایای طبیعی مثل سیل، آتش‌سوزی یا طوفان باشند و چه فجایع انسانی مثل سرقت، آسیب یا بیماری، احتیاج به بیمه پشتیبان دارید.

بدون این پشتیبانی، هر یک از این بلایا شهرت کسب و کار شما را تضعیف کرده و سرمایه شما را نابود می‌کند. کسب و کار کوچک شما نمی‌تواند از پس هیچ یک از این عواقب برآید، پس باید به درستی از خدمات یک شرکت بیمه‌ای خوب و معتبر استفاده کنید.

در مجموع، اگر می‌خواهید کسب و کار موفقی داشته باشید، باید سرمایه‌گذاری کنید. بدون سرمایه گذاری مالی درست، غیر حرفه‌ای به نظر آمده و بواسطه ناکارآمدی و عدم اعتبار، کسب و کار خود را از دست خواهید داد. اگر نمی‌توانید این سرمایه گذاری‌های لازم را انجام دهید، پس احتمالا باید شانس موفقیت کسب و کار خود را دوباره ارزیابی کنید.